Baňkování

 

Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Postup baňkování ..         -seznamovací masáž s vašimi zády

                                                  -nasazení baněk a masáže 

                                                  -sundání baněk a konečná baňková masáž

Baňkování spočívá v přikládání baňěk na pokožku. Baňka se přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci.

Účinky baňkování:

odstraňuje blokády a ztuhlé svaly

  • detoxikuje organismus
  • příznivě působí na lymfatický systém
  • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
  • odstraňuje problémy s močovým měchýřem
  • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
  • působí proti otokům a bolestem nohou

Baňkování není vhodné, pokud trpíte:

Kontraindikace:

celková infekce, horečka, celkové tělesné vyčerpání, aplikace bezprostředně po jídle, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace, místa s mateřskými znaménky, páteř, pohlavní orgány, mízní uzliny ,horečnatá onemocnění, akutní zánětlivá onemocnění, kožní defekty v místě aplikace baňky.

Optimální je podstoupit šetření baňkami dvakrát v týdnu, dokud se potíže nezlepší. Na některé indikace postačí dvě ošetření, na některé jich musí klient podstoupit více. Tento způsob terapie je velmi osvědčený a účinný prostředek ke zlepšení zdravotních potíží, ale musíme si uvědomit, že každá bolest je volání organismu o pomoc. Záleží pak především na samotném klientovi, zda je ochoten spolupracovat, upravit životosprávu, stravu, chybné pohybové návyky apod.

Aby byl odpočinek při masáži skutečně dokonalý a vy jste při ní načerpali co nejvíce nových sil.  Po celou dobu masáže budete vdechovat omamné vůně aromaterapeutických olejů, které povzbudí vaši mysl. Po celou dobu maséže mám pro vás zajištěn pitný režim.